MAX4172EUA+T
MAXIM
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Linear amps/operational amps/buffer amps |
| Manufacturer | MAXIM |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |
| Current - Input Bias | 50 μA |
| Current - Output / Channel | 1.75 mA |
| Current - Supply | 800 μA |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-TSSOP/8-MSOP(0.118"/3.00mmW) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



