MAX1685EEE+
MAXIM
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
ประเภทของบรรจุภัณฑ์:Packaging:stick/tube
Management ID:st50170045
Date Code:15+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | MAXIM |
| Output Type | Fixed/Variable |
| Voltage - Input (Max) | 14 V |
| Voltage - Input (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Output (Max) | 3.3 V |
| Current - Output | 1.0 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Frequency - Switching | 600 kHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Function | Step-down (Buck) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | QSOP 16pin |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




