MAX15070AAUT+T
MAXIM
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Gate Drivers |
| Manufacturer | MAXIM |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Channel Type | Single |
| Input Type | Inverting/Non-Inverting |
| Driven Configuration | Low Side |
| Voltage - Supply | 4V ~ 14V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V/2V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 3A/7A |
| Rise / Fall Time (Typ) | 6ns/4ns |
| Grade | Automotive |
| Number of Drivers | 1 |
| Product Overview | IC MOSFET DRVR TTL SOT23-6 |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-6 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



