LQM21NN1R8K10D
MURATA
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
ประเภทของบรรจุภัณฑ์:Packaging:cut tape
Management ID:st50167195
Date Code:1011+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM21 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 50mA |
| Current - Saturation (Isat) | 50mA |
| Inductance | 1.8 µH |
| Inductance Frequency - Test | 10MHz |
| Frequency - Self Resonant | 80MHz |
| Q @ Freq | 45 @ 10MHz |
| DC Resistance (DCR) | 570mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




