LM2575HVT-ADJ
Texas Instruments
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | แผงวงจรรวม /ไอซี Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | SIMPLE SWITCHERR |
| Output Type | Variable |
| Voltage - Input (Max) | 60 V |
| Voltage - Input (Min) | 4 V |
| Voltage - Output (Max) | 57 V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.23V |
| Current - Output | 1.0A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 52kHz |
| Topology | Buck |
| Synchronous Rectifier | No |
| Function | Step-down (Buck) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C(TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | TO-220-5 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



