BD6522F-E2
ROHM
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
ประเภทของบรรจุภัณฑ์:Packaging:cut tape
Management ID:st50148369
Date Code:1233+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | SOP |
| Fault Protection | Over Temperature, Reverse Current |
| Height | 1.5 mm |
| Interface | On/Off |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 2 A |
| Max Output Voltage | 6 V |
| Max Power Dissipation | 560 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Input Voltage | 3 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Input Voltage | 5.5 V |
| Nominal Supply Current | 110 µA |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Current | 2 A |
| Output Voltage | 6 V |
| Power Dissipation | 560 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 50 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage | 3 V |
| Width | 4.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 4,869
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - | $0.0 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




