2SC4098T106P
ROHM
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
ประเภทของบรรจุภัณฑ์:Packaging:cut tape
Management ID:st50115989
Date Code:15+
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Case/Package | SOT-323 |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 25 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 100 mV |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 25 V |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Continuous Collector Current | 50 mA |
| Current Rating | 50 mA |
| Element Configuration | Single |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Frequency | 300 MHz |
| Gain Bandwidth Product | 300 MHz |
| hFE Min | 82 |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Breakdown Voltage | 25 V |
| Max Collector Current | 50 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Transition Frequency | 300 MHz |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




