PCF1C151MCL1GS
NICHICON

มาตรฐานRoHS:RoHS
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st50083661
Date Code:08
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 150 µF |
| Case/Package | Radial |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 480 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 3.5 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 445
MOQ:50
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 50 - 499 | $1.851 |
| 500 - 2,499 | $1.795 |
| 2,500 - 4,999 | $1.758 |
| 5,000 - 24,999 | $1.75 |
| 25,000 - 49,999 | $1.745 |
| 50,000 - 99,999 | $1.741 |
| 100,000 - | $1.739 |
| - | - |



