5558T3L
MOLEX

รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Connector, Crimp, PCB, Pin, Power, Signal |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 9 A |
| Depth | 3.6 mm |
| Gender | Male |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 4.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 9 A |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|85 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Wire/Cable Diameter | 3.1 mm |
| Wire/Cable Gauge | 16 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 4
MOQ:4
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 4 - 39 | $5.023 |
| 40 - 199 | $4.743 |
| 200 - 399 | $4.183 |
| 400 - 1,999 | $3.81 |
| 2,000 - 3,999 | $3.763 |
| 4,000 - 7,999 | $3.735 |
| 8,000 - 15,999 | $3.679 |
| 16,000 - | $3.651 |



