50079-8100
MOLEX

เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| China RoHS | Compliant |
| Connector Type | Connector, Crimp, PCB, Signal, Socket |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 1.35 mm |
| Gender | Female |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 1.62 mm |
| Insulation | Non-Insulated |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|85 |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Wire/Cable Gauge | 28 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 28 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 83
MOQ:38
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 38 - 379 | $0.537 |
| 380 - 1,899 | $0.502 |
| 1,900 - 3,799 | $0.446 |
| 3,800 - 18,999 | $0.409 |
| 19,000 - 37,999 | $0.405 |
| 38,000 - 75,999 | $0.401 |
| 76,000 - 151,999 | $0.395 |
| 152,000 - | $0.393 |




