292254-4
TE CONNECTIVITY

เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Approvals | CSA |
| Connector Type | Header, Pin, Plug |
| Contact Current Rating | 4 A |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 20 mΩ |
| Contact Shape | Round |
| Depth | 12 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male to Male |
| Height | 11.9888 mm |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 years ago) |
| Mating Post Length | 4.4958 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 125.125 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Panel |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 125 V |
| Orientation | Straight |
| Pitch | 2 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Shape | Rectangular |
| Termination | Through Hole |
| Width | 5.9944 mm |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
| Wire/Cable Type | Discrete |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 3
MOQ:3
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $6.698 |
| 30 - 149 | $5.952 |
| 150 - 299 | $5.392 |
| 300 - 1,499 | $5.018 |
| 1,500 - 2,999 | $4.944 |
| 3,000 - 5,999 | $4.888 |
| 6,000 - 11,999 | $4.869 |
| 12,000 - | $4.86 |




