LQW2BASR10J00L
MURATA
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Category | ตัวเหนี่ยวนำ / คอยล์ / โช้ค Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQW2 |
| Type | Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 400mA |
| Inductance | 100 nH |
| Inductance Frequency - Test | 150MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.25GHz |
| Q @ Freq | 65 @ 500MHz |
| DC Resistance (DCR) | 460mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.082"L x 0.060"W(2.09mm x 1.53mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) |
| Material - Core | Air |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




