39-29-9086
MOLEX

มาตรฐานRoHS:N/A
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st36610380
Date Code:00
รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| China RoHS | Compliant |
| Color | Natural |
| Connector Type | Male Pin |
| Contact Gender | Male |
| Contact Material | Nickel, Tin |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 7 A |
| Fastening Type | Ramp |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Glow Wire Compliant | Non-compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Height | 13.3 mm |
| Housing Color | Natural |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Pitch | 4.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 7 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 600.6 kV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 8 |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Vertical |
| Pitch | 4.2 mm |
| Plating | Tin |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 4.191 mm |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 136
MOQ:38
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 38 - 379 | $2.466 |
| 380 - 1,899 | $2.431 |
| 1,900 - 3,799 | $2.375 |
| 3,800 - 18,999 | $2.347 |
| 19,000 - 37,999 | $2.338 |
| 38,000 - 75,999 | $2.334 |
| 76,000 - 151,999 | $2.33 |
| 152,000 - | $2.322 |



