UPW1C221MPD
NICHICON

มาตรฐานRoHS:N/A
ประเภทสต็อก:Quality-guaranteed
Management ID:st36589626
Date Code:0848
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 234 mΩ |
| Height | 11.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 11.5062 mm |
| Impedance | 117 mΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Leakage Current | 105.6 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 555 mA |
| Ripple Current (AC) | 555 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 186
MOQ:186
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 186 - 1,859 | $0.498 |
| 1,860 - 9,299 | $0.487 |
| 9,300 - 18,599 | $0.479 |
| 18,600 - 92,999 | $0.474 |
| 93,000 - 185,999 | $0.471 |
| 186,000 - 371,999 | $0.469 |
| 372,000 - 743,999 | $0.469 |
| 744,000 - | $0.468 |




