- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- HL-5030(OMRON)
HL-5030
文档
产品属性
| Approvals | CCC |
| Contact Resistance | 25 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 65.7 mm |
| Height | 172.35 mm |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -5 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Operating Force | 7.35 N |
| Orientation | Right Angle |
| Ratings | Dust Tight, IP65, Water Resistant |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Connector |
| Throw Configuration | DPST, SPDT |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 24 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 89
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $34.321 |
| 10 - 49 | $31.509 |
| 50 - 99 | $30.571 |
| 100 - 499 | $30.103 |
| 500 - 999 | $29.822 |
| 1,000 - 1,999 | $29.259 |
| 2,000 - 3,999 | $28.884 |
| 4,000 - | $28.809 |





