- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D4MC-5020(OMRON)
D4MC-5020
文档
产品属性
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 21.7 mm |
| Differential Travel | 203.2 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Panel |
| Operating Position | 33.3502 mm |
| Overtravel | 5.0038 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 1.6002 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509055 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPDT, SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 47 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 78
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $17.231 |
| 10 - 49 | $13.481 |
| 50 - 99 | $12.731 |
| 100 - 499 | $12.169 |
| 500 - 999 | $11.794 |
| 1,000 - 1,999 | $11.719 |
| 2,000 - 3,999 | $11.663 |
| 4,000 - | $11.635 |





