- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- A-20GV2-B7-K(OMRON)
A-20GV2-B7-K
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 20 A |
| Current Rating | 20 A |
| Depth | 17.53 mm |
| Differential Travel | 2.1844 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 20 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Poles | 1 |
| Operating Force | 500 mN |
| Operating Position | 30.1752 mm |
| Overtravel | 2.3876 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 11.9888 mm |
| Ratings | IP00 |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 17.45 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $10.358 |
| 10 - 49 | $5.859 |
| 50 - 99 | $5.297 |
| 100 - 499 | $4.922 |
| 500 - 999 | $4.847 |
| 1,000 - 1,999 | $4.79 |
| 2,000 - 3,999 | $4.762 |
| 4,000 - | $4.753 |




