- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- A-20GV2-B(OMRON)
A-20GV2-B
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Current Rating | 20 A |
| Contact Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Depth | 17.45 mm |
| Differential Travel | 2.1844 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Height | 24.2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 9 months ago) |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel, Screw |
| Number of Poles | 1 |
| Operating Force | 880 mN |
| Operating Position | 30.1752 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.3876 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 12 mm |
| Ratings | IP00 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 58 g |
| Width | 17.45 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $15.951 |
| 10 - 49 | $12.202 |
| 50 - 99 | $11.452 |
| 100 - 499 | $10.89 |
| 500 - 999 | $10.515 |
| 1,000 - 1,999 | $10.44 |
| 2,000 - 3,999 | $10.383 |
| 4,000 - | $10.355 |




