- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- ZC-Q2255(OMRON)
ZC-Q2255
文档
产品属性
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 21.7 mm |
| Differential Travel | 203.2 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Panel, Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 11.8 N |
| Operating Position | 47.3964 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.9972 mm |
| Pretravel | 1.524 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $21.709 |
| 10 - 49 | $17.96 |
| 50 - 99 | $17.21 |
| 100 - 499 | $16.647 |
| 500 - 999 | $16.272 |
| 1,000 - 1,999 | $16.197 |
| 2,000 - 3,999 | $16.141 |
| 4,000 - | $16.113 |





