- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- ZC-Q55(OMRON)
ZC-Q55
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 10 A |
| Depth | 21.7 mm |
| Differential Travel | 203.2 µm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Panel, Screw |
| Operating Position | 38.2016 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.9972 mm |
| Pretravel | 1.524 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | No |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $19.79 |
| 10 - 49 | $16.04 |
| 50 - 99 | $15.29 |
| 100 - 499 | $14.728 |
| 500 - 999 | $14.353 |
| 1,000 - 1,999 | $14.278 |
| 2,000 - 3,999 | $14.222 |
| 4,000 - | $14.194 |




