- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- SHL-W255(OMRON)
SHL-W255
文档
产品属性
| Contact Current Rating | 10 A |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 17.5 mm |
| Differential Travel | 2.4892 mm |
| Electrical Life | 500 kcycles |
| Housing Material | Zinc |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Operating Force | 3.92 N |
| Operating Position | 33.02 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.9972 mm |
| Pretravel | 8.001 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509055 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 40.9 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $20.521 |
| 10 - 49 | $16.771 |
| 50 - 99 | $16.022 |
| 100 - 499 | $15.459 |
| 500 - 999 | $15.084 |
| 1,000 - 1,999 | $15.009 |
| 2,000 - 3,999 | $14.953 |
| 4,000 - | $14.925 |





