- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Detection switches >
- D2F-L2-A1(OMRON)
D2F-L2-A1
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Current Rating | 1 A |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Height | 5.8 mm |
| Introduction Date | 1998-06-26 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Screw, Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.47 N |
| Operating Position | 13.0048 mm |
| Orientation | Right Angle |
| Overtravel | 558.8 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| Sealable | IP40 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $5.07 |
| 10 - 49 | $2.962 |
| 50 - 99 | $2.399 |
| 100 - 499 | $2.024 |
| 500 - 999 | $1.949 |
| 1,000 - 1,999 | $1.893 |
| 2,000 - 3,999 | $1.865 |
| 4,000 - | $1.856 |




