- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- WLD2-G(OMRON)
WLD2-G
文档
产品属性
| Case/Package | Metal |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 42 mm |
| Differential Travel | 1.016 mm |
| Electrical Life | 750 kcycles |
| Housing Material | Aluminium |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel |
| Operating Force | 26.67 N |
| Operating Position | 43.9928 mm |
| Overtravel | 5.5626 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 1.7018 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | No |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT, SPST |
| Type | General Purpose |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $41.267 |
| 10 - 49 | $38.455 |
| 50 - 99 | $37.517 |
| 100 - 499 | $37.048 |
| 500 - 999 | $36.767 |
| 1,000 - 1,999 | $36.205 |
| 2,000 - 3,999 | $35.83 |
| 4,000 - | $35.755 |





