- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- V-156-1A6(OMRON)
V-156-1A6
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Current Rating | 10 A |
| Differential Travel | 1.524 mm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Mechanical Life | 50 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Operating Position | 20.701 mm |
| Overtravel | 1.5748 mm |
| Pretravel | 3.9878 mm |
| Ratings | IP40 |
| Schedule B | 8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $7.34 |
| 10 - 49 | $3.784 |
| 50 - 99 | $3.222 |
| 100 - 499 | $2.847 |
| 500 - 999 | $2.772 |
| 1,000 - 1,999 | $2.716 |
| 2,000 - 3,999 | $2.688 |
| 4,000 - | $2.678 |




