- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- SS-10GL(OMRON)
SS-10GL
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 10.1 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 1.016 mm |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Current Rating | 10.1 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 490 mN |
| Operating Position | 8.763 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 990.6 µm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $3.203 |
| 10 - 49 | $1.723 |
| 50 - 99 | $1.348 |
| 100 - 499 | $1.273 |
| 500 - 999 | $1.217 |
| 1,000 - 1,999 | $1.179 |
| 2,000 - 3,999 | $1.172 |
| 4,000 - | $1.166 |




