- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- J-7-V22(OMRON)
J-7-V22
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Contact Current Rating | 7 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 7 A |
| Differential Travel | 406.4 µm |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Number of Poles | 1 |
| Operating Force | 540 mN |
| Operating Position | 14.7066 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 254 µm |
| Pretravel | 1.6002 mm |
| Ratings | IP40 |
| Schedule B | 8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $18.876 |
| 10 - 49 | $15.126 |
| 50 - 99 | $14.377 |
| 100 - 499 | $13.814 |
| 500 - 999 | $13.439 |
| 1,000 - 1,999 | $13.364 |
| 2,000 - 3,999 | $13.308 |
| 4,000 - | $13.28 |




