- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2SW-01L3H(OMRON)
D2SW-01L3H
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold, Silver |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 590 mN |
| Operating Position | 10.668 mm |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $5.474 |
| 10 - 49 | $3.108 |
| 50 - 99 | $2.546 |
| 100 - 499 | $2.171 |
| 500 - 999 | $2.096 |
| 1,000 - 1,999 | $2.039 |
| 2,000 - 3,999 | $2.011 |
| 4,000 - | $2.002 |




