- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D2D-2100(OMRON)
D2D-2100
文档
产品属性
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 16 A |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 16 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Panel, Snap-In |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 2.94 N |
| Operating Position | 8.7122 mm |
| Overtravel | 4.445 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Weight | 13.999987 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,000
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $10.413 |
| 10 - 49 | $5.914 |
| 50 - 99 | $5.351 |
| 100 - 499 | $4.976 |
| 500 - 999 | $4.901 |
| 1,000 - 1,999 | $4.845 |
| 2,000 - 3,999 | $4.817 |
| 4,000 - | $4.808 |





