- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- D4N-1162(OMRON)
D4N-1162
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Approvals | CCC, CSA, TUV, UL |
| Color | Black |
| Contact Resistance | 25 mΩ |
| Current Rating | 2.5 A |
| Depth | 31.5 mm |
| Differential Travel | 1.524 mm |
| Electrical Life | 300 kcycles |
| Height | 92 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 15 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Number of Contacts | 2 |
| Operating Force | 5 N |
| Operating Position | 37.0078 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 5.0038 mm |
| Pretravel | 3.9878 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST, SPDT, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 31 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 100
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $16.043 |
| 10 - 49 | $12.293 |
| 50 - 99 | $11.543 |
| 100 - 499 | $10.981 |
| 500 - 999 | $10.606 |
| 1,000 - 1,999 | $10.531 |
| 2,000 - 3,999 | $10.475 |
| 4,000 - | $10.447 |




