- Top >
- 被动元件 >
- 开关/控制器 >
- Limit Switches >
- TZ-1GV2(OMRON)
TZ-1GV2
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 17.4 mm |
| Differential Travel | 1.016 mm |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 400 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Mechanical Life | 100 kcycles |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Number of Poles | 1 |
| Operating Force | 1.3 N |
| Operating Position | 28.575 mm |
| Overtravel | 3.5052 mm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 2.5908 mm |
| Ratings | IP00 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 54 g |
| Width | 21.8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 10
MOQ:1
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $185.39 |
| 10 - 49 | $182.578 |
| 50 - 99 | $181.64 |
| 100 - 499 | $181.172 |
| 500 - 999 | $180.891 |
| 1,000 - 1,999 | $180.569 |
| 2,000 - 3,999 | $180.328 |
| 4,000 - | $180.141 |




