LA-401VD
ROHM
RoHS状态:PBF
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st74394508
Date Code:07+
文档
产品属性
| Case/Package | DIP |
| Character Height | 10.16 mm |
| Character Width | 5.57 mm |
| Color | Red |
| Element Configuration | Common Anode |
| Forward Current | 60 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Height | 13.0048 mm |
| Illumination Color | Red |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Luminous Intensity | 16 mcd |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Max Power Dissipation | 40 mW |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Characters | 1 |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Segments | 7 |
| Operating Supply Voltage | 2 V |
| Packaging | Bulk |
| Test Current | 10 mA |
| Viewing Area (height) | 10.16 mm |
| Wavelength | 650 nm |
| Width | 9.6012 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 234
MOQ:234
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 234 - 2,339 | $3.876 |
| 2,340 - 11,699 | $3.871 |
| 11,700 - 23,399 | $3.863 |
| 23,400 - | $3.855 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





