UVR1H221MPD
NICHICON
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-2
Management ID:st74393132
文档
产品属性
| Capacitance | 220 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 10 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 12.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 13.9954 mm |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Leakage Current | 330 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 430 mA |
| Ripple Current (AC) | 430 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|85 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 1,281
MOQ:25
SPQ:1
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 25 - 249 | $0.46 |
| 250 - 1,249 | $0.346 |
| 1,250 - 2,499 | $0.289 |
| 2,500 - 12,499 | $0.254 |
| 12,500 - 24,999 | $0.251 |
| 25,000 - 49,999 | $0.243 |
| 50,000 - 99,999 | $0.237 |
| 100,000 - | $0.236 |





