R5F21294SNSP#U0
RENESAS
RoHS状态:N/A
库存类别:质量保证库存
供应商排名:A-3
Management ID:st73254861
Date Code:202350
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Access Time | 20 µs |
| Case/Package | LSSOP |
| China RoHS | Compliant |
| Core Architecture | R8C |
| Data Bus Width | 16 b |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | 3A991 |
| Frequency | 20 MHz |
| Height | 1.45 mm |
| Interface | I2C, LIN, SPI, UART, USART |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | OBSOLETE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Frequency | 8 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 16 kB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of I/Os | 13 |
| Number of Pins | 20 |
| Number of Programmable I/O | 48 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | POR, Voltage Detect, WDT |
| Radiation Hardening | No |
| RAM Size | 1 kB |
| REACH SVHC | No |
| Width | 4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




