- Top >
- 电源 >
- 板载电源 >
- DC DC Converters >
- TSR 2-2433(TRACO POWER)
TSR 2-2433
文档
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TSR 2 |
| Type | Linear Regulator Replacement |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 4.75V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Current - Output (Max) | 2A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 91% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | OCP, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.55"L x 0.30"W x 0.40"H(14.0mm x 7.5mm x 10.1mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 251
MOQ:1
SPQ:10





