TPP 40-124A-J
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
产品属性
| Category | 电源模块/内置板 AC/DC converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TPP 40A (40W) |
| Type | Open frame |
| Voltage - Input | 85 ~ 264VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 4kV |
| Current - Output 1 | 1.67A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 40W |
| Efficiency | 92% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(with derating) |
| Applications | 医療 |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L3.00" x W2.00" x H0.94" (76.2mm x 50.8mm x 23.9mm) |
| Approval Agency | CB, CE, cURus |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




