- Top >
- 电源 >
- 板载电源 >
- DC DC Converters >
- TMV 0512S(TRACO POWER)
TMV 0512S
文档
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMV |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 5V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output (Max) | 84mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 77% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.77"L x 0.24"W x 0.40"H(19.5mm x 6.1mm x 10.2mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,867
MOQ:1
SPQ:10





