- Top >
- 电源 >
- 板载电源 >
- DC DC Converters >
- TMR 1-2422(TRACO POWER)
TMR 1-2422
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMR 1 |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Current - Output (Max) | 42mA, 42mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Efficiency | 80% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Features | OCP, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Device Package | Module |
| Size / Dimension | 0.67"L x 0.30"W x 0.43"H(17.0mm x 7.6mm x 11.0mm) |
| Approval Agency | CB, CSA |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,498
MOQ:1
SPQ:10





