- Top >
- 电源 >
- 板载电源 >
- DC DC Converters >
- TMA 0505S(TRACO POWER)
TMA 0505S
文档
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TMA |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 71% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.5mm x 6.1mm x 10.2mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 22,299
MOQ:1
SPQ:10





