TIW 12-112
文档
产品属性
| Category | 电源模块/内置板 AC/DC converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TIW (12W) |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 90 ~ 264VAC, 130 ~ 375VDC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output 1 | 1A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 12W |
| Efficiency | 80% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 50°C |
| Applications | 家電製品, ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L2.17" x W0.93" x H1.89" (55.0mm x 23.6mm x 48.0mm) |
| Approval Agency | CB, CE, cCSAus |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





