THM 20-2413
文档
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | THM 20 |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Current - Output (Max) | 1.33A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 90% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 80°C (With Derating) |
| Features | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Applications | Medical |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.60"L x 1.00"W x 0.40"H(40.6mm x 25.4mm x 10.2mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 109
MOQ:1
SPQ:10





