TES 1-1210V
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TES 1V |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| Current - Output (Max) | 260mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 73% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.64"L x 0.31"W x 0.31"H(16.3mm x 8.0mm x 8.0mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 25
MOQ:1
SPQ:10





