TEN 8-2411WI
文档
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TEN 8WI |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 1.6A |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C (With Derating) |
| Features | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO |
| Applications | ITE (Commercial), Railway |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.26"L x 0.80"W x 0.40"H(32.0mm x 20.3mm x 10.2mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 5,684
MOQ:1
SPQ:10





