TDN 5-2412WISM
文档
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TDN 5WISM |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output (Max) | 420mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 83% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 75°C (With Derating) |
| Features | Remote On/Off, SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.52"L x 0.36"W x 0.40"H(13.2mm x 9.1mm x 10.2mm) |
| Standard Number | 60950-1; 62368-1 |
| Approval Agency | UL |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 413
MOQ:1
SPQ:20





