TCL 024-124
TRACO POWER
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73248941
文档
产品属性
| Category | 电源模块/内置板 Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TCL |
| Input Type | AC or DC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| DC Voltage - Input (Max) | 375V |
| DC Voltage - Input (Min) | 85V |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3 kV |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 24W |
| Efficiency | 88% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, IP20 |
| Applications | Industrial, ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | 3.94"L x 1.06"W x 2.95"H(100.1mm x 26.9mm x 74.9mm) |
| Approval Agency | CB, CE, cCSAus, cULus, cURus |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





