TBL 015-124
TRACO POWER
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73248780
文档
产品属性
| Category | 电源模块/内置板 Industrial DIN Rail Power Supplies |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TBL |
| Input Type | AC |
| AC Voltage - Input | 85 ~ 264VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 630mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 15W |
| Efficiency | 81% |
| Operating Temperature Range | -25°C ~ 70°C (With Derating) |
| Features | Adjustable Output, IP20, Universal Input |
| Applications | Industrial, ITE (Commercial) |
| Size / Dimension | L2.15" x W1.04" x H3.52" (54.5mm x 26.4mm x 89.4mm) |
| Approval Agency | CB, CE, CSAus, cULus, cURus, SIQ |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.





