- Top >
- 电源 >
- 板载电源 >
- DC DC Converters >
- TBA 1-1211(TRACO POWER)
TBA 1-1211
产品属性
| Category | 板载电源 DC DC Converters |
| Manufacturer | TRACO POWER |
| Series | TBA 1 |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 13.2V |
| Voltage - Input (Min) | 10.8V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Efficiency | 79% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 95°C (With Derating) |
| Features | SCP |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.46"L x 0.24"W x 0.40"H(11.7mm x 6.0mm x 10.2mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
库存量: 1,353
MOQ:1
SPQ:10





