TXS0108EPWR
Texas Instruments
库存类别:质量保证库存
供应商排名:B-1
Management ID:st73247478
Date Code:2314+
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | TSSOP |
| Contact Plating | Gold |
| Data Rate | 60 Mbps |
| Height | 0 m |
| High Level Output Current | -50 mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Logic Function | Translator |
| Low Level Output Current | 50 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 3 µA |
| Number of Bits | 8 |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 8 |
| Number of Pins | 20 |
| Output Current | 620 µA |
| Output Type | Voltage |
| Packaging | Cut Tape |
| Propagation Delay | 112 ns |
| Quiescent Current | 3 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Rise Time | 6.3 ns |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1 mm |
| Turn-On Delay Time | 312 ns |
| Weight | 76.997305 mg |
| Width | 4.4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




