UUX1H470MNL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73242287
本公司如有多个同型号产品同时显示时,不一定只限于上述图像的产品。
需要详细资讯时,请点击上面客服洽询与我们联络。
文档
产品属性
| Capacitance | 47 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.4902 mm |
| Lead Diameter | 1.1 mm |
| Lead Pitch | 4.5 mm |
| Leakage Current | 70.5 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 180 mA |
| Ripple Current (AC) | 180 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 3,500
MOQ:1,000
SPQ:500
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1,000 - 2,499 | $0.178 |
| 2,500 - 4,999 | $0.165 |
| 5,000 - 10,999 | $0.158 |
| 11,000 - 28,999 | $0.149 |
| 29,000 - | $0.145 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




