UUD1E100MCL1GS
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73242268
文档
产品属性
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 4 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Height | 5.8 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.7912 mm |
| Impedance | 1.8 Ω |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 80 mA |
| Ripple Current (AC) | 80 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 25 V |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 40,000
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2,000 - 3,999 | $0.111 |
| 4,000 - 7,999 | $0.102 |
| 8,000 - 17,999 | $0.096 |
| 18,000 - 47,999 | $0.092 |
| 48,000 - | $0.09 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





