UPS2A220MPD
NICHICON
RoHS状态:RoHS
库存类别:代理店库存
供应商排名:A-1
Management ID:st73242186
文档
产品属性
| Capacitance | 22 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Height | 11.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 13.0048 mm |
| Impedance | 680 mΩ |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Leakage Current | 66 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 230 mA |
| Ripple Current (AC) | 230 mA |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 100 V |
| Voltage Rating | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
库存量: 42,000
MOQ:12,000
SPQ:3,000
| 购买数量 | 单价(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 12,000 - 20,999 | $0.093 |
| 21,000 - 50,999 | $0.089 |
| 51,000 - | $0.085 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |





